نتایج جستجو برای عبارت :

قسمت۸۳سریال گوال

قلعه گوال، جایی که تونل مخفی قلعه هیتی یافت شده، در قله کوه تاکی در
ارتفاع ۱۷۰۰ متری، در حدود ۷ کیلومتری غرب شهر مدرن کنیا،(هفتیم شهر پر
جمعیت ترکیه) واقع شده است.  در دوران باستان، کنیا به لطف موقعیت
استراتژیک و نمای ۳۶۰ درجه از مناظر اطراف، تمدن های بسیاری در خود
پروراند.
به لطف این شرایط، نه هتنها هیتی ها، بلکه مردم یونان، رومی ها، بیزانتین ها، سلجوق ها و امپراطوری عثمان از قلعه گوال به عنوان یک ساختار دفاعی مهم استفاده می کردند.
قلعه
روستای مالخواست
روستای مالخواست , برای سال ها مالخواست» و دیگر روستاهای پشتکوه» مازندران چندان برای گردشگران آشنا نبودند، اما چشمه های باداب سورت» که کم کم اسم و رسمی به هم زدند و نام شان به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی ایران معروف شد، روستاهای اطراف آن پرمسافرتر شد.
یکی از روستاهای تماشایی و خوش آب و هوای این منطقه از مازندران در جنوب شهرستان ساری مالخواست» است؛مالخواست از روستاهای دهستان پشتکوه» در بخش چهاردانگه شهرستان ساری است .
اصطلاحات مربوط به هنرهای دستی و محصولات آنهاایران دارای هنرهای دستی و بی نظیری است که هرکدام از آنها دارای طرفداران زیادی می باشند. این هنرها که هر کدام در بخشی از ایران رونق دارند، با اصطلاحات و نکاتی صحبت می شود. در این مطلب به تمام این نکات و اصطلاحات می پردازیم.
حصیر
دو گل dugal: دستگاه حصیربافی، چهارپاره چوب که دو شاخه ی آن را به فاصله ی معین به ارتفاع تقریبی نیم متر به زمین می کوبند و دو پاره ی دیگر چوب را نیز به طور افقی روی دو پایه ی عرضی

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

سایت مالکان زمین های امامزاده قاسم-نیاوران خیابان بوکان damagostarpokht ای دانلود 202 Travis SHAHYAD NEWs AGENCY roga وبسایت رسمی ورودی 95 پزشکی دانشگاه ایران خرید فایل موفقیت زناشویی پاورپوینت یادگیری حرکتی نمونه سوالات تون اپ فنی حرفه ای