نتایج جستجو برای عبارت :

قسمت۸۳سریال گوال

قلعه گوال، جایی که تونل مخفی قلعه هیتی یافت شده، در قله کوه تاکی در
ارتفاع ۱۷۰۰ متری، در حدود ۷ کیلومتری غرب شهر مدرن کنیا،(هفتیم شهر پر
جمعیت ترکیه) واقع شده است.  در دوران باستان، کنیا به لطف موقعیت
استراتژیک و نمای ۳۶۰ درجه از مناظر اطراف، تمدن های بسیاری در خود
پروراند.
به لطف این شرایط، نه هتنها هیتی ها، بلکه مردم یونان، رومی ها، بیزانتین ها، سلجوق ها و امپراطوری عثمان از قلعه گوال به عنوان یک ساختار دفاعی مهم استفاده می کردند.
قلعه
روستای مالخواست
روستای مالخواست , برای سال ها مالخواست» و دیگر روستاهای پشتکوه» مازندران چندان برای گردشگران آشنا نبودند، اما چشمه های باداب سورت» که کم کم اسم و رسمی به هم زدند و نام شان به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی ایران معروف شد، روستاهای اطراف آن پرمسافرتر شد.
یکی از روستاهای تماشایی و خوش آب و هوای این منطقه از مازندران در جنوب شهرستان ساری مالخواست» است؛مالخواست از روستاهای دهستان پشتکوه» در بخش چهاردانگه شهرستان ساری است .
اصطلاحات مربوط به هنرهای دستی و محصولات آنهاایران دارای هنرهای دستی و بی نظیری است که هرکدام از آنها دارای طرفداران زیادی می باشند. این هنرها که هر کدام در بخشی از ایران رونق دارند، با اصطلاحات و نکاتی صحبت می شود. در این مطلب به تمام این نکات و اصطلاحات می پردازیم.
حصیر
دو گل dugal: دستگاه حصیربافی، چهارپاره چوب که دو شاخه ی آن را به فاصله ی معین به ارتفاع تقریبی نیم متر به زمین می کوبند و دو پاره ی دیگر چوب را نیز به طور افقی روی دو پایه ی عرضی
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
negarehgolb ببین تی وی شناخت مراقبت هاي لازم براي مو yousofe-zahra bitcoinlove idea24 در انتهاي مسير memarooneh شرطبندي